29. 8. 2014

ja a moje

Práve ten čas prišiel vysvetliť si veci ako sa majú. Uviesť všetko na pravú mieru, lebo nie všetci vedia. Možno tušia, ale v ich vnútri je silné presvedčenie, že to tak jednoducho byť nemôže.

Mám svoj večer, a samu seba presviedčam, že nieje možné, aby som šla maturovať. Môj rok sa láme. Viem že do školy nebudem chodiť 10 mesiacov, ale len 9. Že budem mať stužkovú, a že musím spraviť rozhodnutie, ktoré veľmi ovplyvní moju budúcnosť. Vysoká škola. Vôbec to neberiem na ľahkú váhu a môj život je v divnom rozpoložení.
Opakujem si také veci ako - teš sa z každého dňa a podobne. Ale pravdupovediac by som sa najradšej schúlila pod deku, prečkala celý rok a prebudila sa v deň nástupu na výšku.
Už teraz sa chvejem pri pomyslení, ako všetky moje aktivity skĺbim do ladiacej hladiny. Som veľmi vážna a každý povie že to je najľahší rok. Ja sa snažím pripraviť na najťažší a verím že šťastena bude na mojej strane.
Kde sa o rok vidíme? (Bratislava) snáď

Sedím vo svojej izbe, a 600 metrov odomňa práve hrajú IMT smile a počúvam

Konečne už viem
vravieť to čo chcem.
Konečne už viem
to čo vlastne chcem.

Ale teším sa lebo ide moje ročné obdobie. Áno, áno, to čo sa počúva dookola. Svetre, deka, čaje, listy, playlisty a (parapetový) milovaný dážď. U mňa vyvoláva jeseň Birdy. Veľmi. Už si ju púšťam dva týždne.

Čo riešiš ty? Ako sa máš?


aj také niekedy musím, trochu výlev. Snáď ste s tým v pohode. prepáčte ak nie.

2 komentáre :

  1. waaaa, ty len teraz ideš maturovať? ja som myslela, že si staršia, pretože pôsobíš veľmi vyspelo:) pamätám si, ako som tieto veci riešila pred 3 rokmi ja a úprimne, celý maturitný ročník som bola v zvláštne smutnom rozpoložení, pretože som mala strach, že si vyberiem vysokú školu nesprávne a bude to koniec sveta. (samozrejme, nič také sa nestalo) takže ak ti môžem poradiť, naozaj sa snaž užiť si ten maturitný ročník, lebo potom naň budeš pekne spomínať:) a dôležité je vybrať si VŠ, ktorá ťa bude baviť..

    OdpovedaťOdstrániť
  2. hahah, ty si nevedela?:)
    áno, chcem si veľmi užiť. snaď to pôjde lebo keď si to teraz poviem, neznamená že sa to tak podarí. ach a tú školu, nuž mám čo robiť a z čoho vyberať..

    OdpovedaťOdstrániť